Reiki predstavuje spôsob energetického liečebného systému, ktorý znovu objavil a vypracoval Dr. Mikao Usui. Tento veľmi jednoduchý spôsob uzdravovania, ktorý môžeme použiť kedykoľvek a kdekoľvek, je prístupný nie len pre ľudí, ale aj pre zvieratá.

Reiki môže pomôcť zvieratám v mnohých smeroch a je pre nich ideálnym spôsobom liečenia, keďže sa jedná o jemnú, nenásilnú a neinvazívnu metódu, ktorá nevyhnutne nevyžaduje fyzický kontakt. Nespôsobuje žiadny stres, nepohodlie či bolesť.

Reiki energia smeruje priamo tam, kde je to najviac potrebné pre liečenie, nezávislé na terapeutovi.  Zvieratá sami intuitívne reagujú na túto energiu a samé majú kontrolou nad liečebným procesom.

Pre zvieratá, ktoré su zdravé,  Reiki slúži na podporu imunity, silnejšie uvoľnenie a prináša pocit pokoja a spokojnosti na emocionálnej úrovni.

Pre zvieratá so zdravotnými problémami Reiki prináša  alternatívnu podpornú liečbu , napríklad urýchľuje hojenie rán po operáciach, redukuje vedľajšie účinky chemoterapie, zosilnenie účinkoch akupunktúry či homeopatík.

Pre umierajúce zvieratá, Reiki je silnou ale jemnou cestou, ako im poskytnúť útechu, uľaviť od bolesti, strachu a úzkosti, a uľahčiť ich “odchod/prechod”. Reiki je tiež skvelý spôsob, ako podporiť rodinu umierajúceho zvieraťa.

Viac informácií o Reiki pre zvieratá a samotnom využití tejto energie  môžete nájsť v časti Služby – Reiki pre zvieratá alebo na anglickej stránke animalreikisource.com