FAQ

Domov/FAQ
FAQ2017-05-31T15:18:45+02:00
Čo je Reiki?2017-05-31T15:19:04+02:00

reiki gold small 2REIKI je univerzálna liečivá energia. Sme ňou obklopení, je všade okolo nás.

REI – životodarný, vesmírny, všezasahujúci, univerzálny
KI – energia, sila

Spojením týchto dvoch znakov možeme teda dosť  niektorý z nasledujúcich pojmov: Sila Univerza, Božia Sila, Tvoriaca Energia, Univerzálna Životná Sila

REIKI predstavuje spôsob energetického liečebného systému, ktorý znovu objavil a vypracoval Dr. Mikao Usui. Tento veľmi jednoduchý spôsob uzdravovania, ktorý môžeme použiť kedykoľvek a kdekoľvek, je prístupný pre všetkých ľudí a je nezávislý na náboženstve. REIKI pracuje na úrovni fyzickej, duševnej, emocionálnej, ako aj na úrovni duchovnej. Pôsobí nielen na harmonizáciu a odstránenie zdravotných problémov, ale priamo na ich príčinu.

Viac informácii o tom , čo je REIKI a ako sa využíva môžete nájsť tu.

 

Upozornenie !!!:

Reiki  nemôže nahradiť lekárske ošetrenie, ale môže pôsobiť ako podporná liečba.
Môže sa stať, že po terapii Reiki se stav na krátku dobu prechodne zhorší, ale potom choroba “prejde”  oveľa rýchlejšie.

Aké stupne má Reiki?2016-02-21T11:20:54+01:00

1. stupeň
Terapeut je naladený na zdroj liečivej energie Reiki a dokáže túto energiu prijímať a odovzdávať zo seba cez čakry na rukách (prikladaním rúk na seba, či na iných). Zároveň sú otvorené aj čakry na chodidlách pre odvod negatívnych energií do zeme.
Po naladení sa u terapeuta spustí v tele tzv. očistný proces na telesnej, ale aj na emocionálnej, mentálnej a duchovnej úrovni. Tento proces môže vyvolať rôzne reakcie telesnej ale aj duševnej povahy. Zvýšeným prílevom energie sa spustí “očista” na všetkých úrovniach. U zasväteného sa zároveň vybuduje určitá ochrana pred vonkajšími energetickými vplyvmi, zvýši sa imunita a zosilní intuícia.
Terapeut prikladaním svojich rúk môže liečiť nie len ľudí ale aj zvieratá a rastliny.

2. stupeň
Znásobenie energie, ktorú môže terapeut využívať. Skracuje sa doba liečenia a nie je nevyhnutne vyžadované prikladanie rúk na pacienta. Terapeut spozná časť symbolov, ktorých používanie modifikuje a umocňuje účinky Reiki. Symboly umožňujú liečenie na psychickej a emocionálnej úrovni. Liečenie môže prebiehať nezávisle od miesta a času (liečenie na diaľku). Schopnosť “programovať” drahé kamene.

3. stupeň
Terapeut sa stáva Majstrom Reiki a je napojený na Najvyššiu úroveň. Tento stupeň je určený tým, ktorý chcú na sebe pracovať a spojiť svoj život s liečením. Neporovnateľne sa zvýši množstvo energie, s ktorou terapeut môže pracovať. Je naladený na štvrtý – majstrovský symbol Reiki.
Pri prvom a druhom stupni prichádza energie Reiki na požiadanie. V tomto stupni je terapeut v prúdu Reiki neustále a každou myšlienkou túto energiu realizuje. Preto sa aj na tomto stupni všetko rýchlejšie uskutočňuje. Toto všetko však prináša so sebou aj oveľa väčšiu zodpovednosť za svoje činy, myšlienky a za svoj rast.

Čo je Reiki pre zvieratá?2017-05-31T15:19:08+02:00

Reiki predstavuje spôsob energetického liečebného systému, ktorý znovu objavil a vypracoval Dr. Mikao Usui. Tento veľmi jednoduchý spôsob uzdravovania, ktorý môžeme použiť kedykoľvek a kdekoľvek, je prístupný nie len pre ľudí, ale aj pre zvieratá.

Reiki môže pomôcť zvieratám v mnohých smeroch a je pre nich ideálnym spôsobom liečenia, keďže sa jedná o jemnú, nenásilnú a neinvazívnu metódu, ktorá nevyhnutne nevyžaduje fyzický kontakt. Nespôsobuje žiadny stres, nepohodlie či bolesť.

Reiki energia smeruje priamo tam, kde je to najviac potrebné pre liečenie, nezávislé na terapeutovi.  Zvieratá sami intuitívne reagujú na túto energiu a samé majú kontrolou nad liečebným procesom.

Pre zvieratá, ktoré su zdravé,  Reiki slúži na podporu imunity, silnejšie uvoľnenie a prináša pocit pokoja a spokojnosti na emocionálnej úrovni.

Pre zvieratá so zdravotnými problémami Reiki prináša  alternatívnu podpornú liečbu , napríklad urýchľuje hojenie rán po operáciach, redukuje vedľajšie účinky chemoterapie, zosilnenie účinkoch akupunktúry či homeopatík.

Pre umierajúce zvieratá, Reiki je silnou ale jemnou cestou, ako im poskytnúť útechu, uľaviť od bolesti, strachu a úzkosti, a uľahčiť ich “odchod/prechod”. Reiki je tiež skvelý spôsob, ako podporiť rodinu umierajúceho zvieraťa.

Viac informácií o Reiki pre zvieratá a samotnom využití tejto energie  môžete nájsť v časti Služby – Reiki pre zvieratá alebo na anglickej stránke animalreikisource.com

Čo nie je Reiki pre zvieratá?2016-02-21T11:20:54+01:00

Je nutné si uvedomiť, že Reiki pre zvieratá v žiadnom prípade nenahrádza štandardnú veterinárnu liečbu a Reiki terapeut nie je veterinár.

 

 

 

Aký je odporúčaný liečebný program pre zvieratá?2016-02-21T11:20:54+01:00

Aj keď niekedy je možné vidieť veľký pokrok po jednom – dvoch liečeniach, odporúča sa pokračovať v ďalšom pravidelnom liečení. Jedno sedenie môže trvať cca 30-60 min.

Psi, Mačky, Kone:

 • aktívne kone – kone v záťaži (napr. športové kone); pracovné, agility, alebo výstavné psy a mačky:  Začať so sériou 4 liečení bez prerušenia (teda 4 dni po sebe). Následne 1x za týždeň alebo každý druhý týždeň. Denné liečenie je odporúčané len počas najnáročnejších dní.
 • kone počas rehabilitácie; psy a mačky zotavujúce sa zo zranení/choroby: Začať so sériou najmenej 4 liečení bez prerušenia, následnovanou 1- 2 krát týždenne , kým  sa zvieratko nezotaví.
 • kone vo “vyslužbe”; staršie psi a mačky: Začať so sériou 4 liečení bez prerušenia. Následne 1x za týždeň alebo každý druhý týždeň (pre udržanie stavu)
 • kone, psy a mačky blízko ich  “času odchodu” : každodenná terapia ,ktorá môže byt nasledovaná terapiami niekoľkokrát týždenne (v závislosti od situácie).

Malé zvieratá, Reiki pre vtáčiky:

 • podpora zdravia /preventívne liečenie/podpora imunity: Začať so sériou 4 liečení bez prerušenia (teda 4 dni po sebe). Následne 1x za týždeň alebo každý druhý týždeň pre udržanie stavu.
 • zotavujúce  sa zo zranení,choroby: Denne až do zotavenia.
 • zvieratka/vtáčiky v pokročilom veku: Začať so sériou 4 liečení bez prerušenia (teda 4 dni po sebe). Následne 1x za týždeň alebo každý druhý týždeň – podľa potreby.
 • zvieratka/vtáčiky blízko ich “času odchodu” :  každodenná terapia

 

*Je potrebné vziať do úvahy, že každé zvieratko je individuálne a ma špecifické problémy, takže konkrétna liečba sa v rôznych prípadoch môže líšiť.

Aké je najvhodnejšie prostredie pre Reiki pre zvierata?2016-02-21T11:20:54+01:00

V prípade Reiki dávaného osobne, sa odporúča terapia na mieste, kde Váš miláčik žije a kde sa cíti bezpečne. Reiki je oveľa úspešnejšie v prostredí, ktoré zviera pozná a kde sa vie , čo najviac uvoľniť.

 

Ako vyzerá typické ošetrenie Reiki pre zvieratá?2016-02-21T11:20:54+01:00

Reiki ošetrenie v prípade zvierat môže často vyzerať ako keby terapeut na začiatku nerobil nič, iba meditoval. V skutočnosti vytvára liečebný priestor, v ktorom zvieratá si samé zvolia ako veľmi sa chcú podieľať na samotnom liečení. Môžete si to predstaviť ako energiu vyžarujúcu z terapeuta a zviera sediaci pri ňom , ako vy pri táboraku:)

Zvieratá môžu na začiatku prijímať energiu z väčšej vzdialenosti, ale zvyčajne neskôr prídu bližšie a bližšie k terapeutovi, niektoré z nich priamo k jeho/jej rukám.  Aj keď existuje sada štandarných pozícií rúk, zvieratá si veľakrát sami určia, ktorá pozícia je pre nich najvhodnejšia, alebo na ktorú časť chcú energiu nasmerovať. Je dobré si uvedomiť, že aj keď terapeut nemá priložené ruky priamo na tele zvieraťa, ošetrenie je stále účinné.

Zvieratá majú počas samotného ošetrenia voľnosť pohybu a prístup k vode. Je len na nich akým spôsobom akceptujú Reiki. Napr. môžu sa uvolniť a ľahnúť si na niekoľko minút a potom zase vstať, prejsť sa po miestnosti a zase po chvílke sa vrátiť a ľahnúť si. Môžu zívať, či zdriemnuť si.

Vy ako majiteľ sa tiež môžete zúčastniť samotného ošetrenie, ale je veľmi dôležité, aby ste v žiadnom prípade toto ošetrenie nenarušovali, a nesnažili sa Vášho miláčika čímkoľvek rozptyľovať.  Aj vy, aj keď nie ste terapeut, by ste mali sa mali vnútorne sústrediť na to, že chcete zvieratku pomôcť s uzdravením. Môžete pritom meditovať, ležať, či čítať knihu, ale musíte byť v kľude a nevyžarovať žiadny stres či obavy, aj keď Vaše zviera prechádza zdravotným problémom. Tichá relaxačná hudba na pozadí môže tiež pomôcť uvoľniť sa. Ak máte viac zvierat doma, je možné, že aj oni sa rozhodnú zúčastniť reiki ošetrenia, aj keď primárne nie je určené pre nich. Je to úplne v poriadku.

 

Upozornenie:

Reiki ošetrenie nenahradzuje štandardnú veterinárnu liečbu !!!

Aký je odporúčany liečebný program pre ľudí?2016-02-21T11:20:54+01:00

Štandardný program:

 • 7 dní po sebe (najmenej však aspoň 4), následne 1 – 2 dni pauza
 • 7 dní po sebe, následne 1 – 2 dni pauza
 • 7 dní po sebe, následne 21 dní pauza

 

*Výrazne zlepšenie však už môže nastať po 1-3 dňoch

**Liečenie sa prispôsobi podľa konkrétnych okolností

Ako vyzerá typické Reiki ošetrenie? Čo môžete cítiť?2016-02-21T11:20:54+01:00

Ošetrenie prebieha v pokojnej atmosfére, pri kontaktnom (osobnom) liečení sa človek posadí, alebo si ľahne do jemu pohodlnej polohy a terapeut postupne prikladá svoje ruky na rôzne časti tela. V  niektorých prípadoch drží ruky kúsok nad povrchom tela. Oblečenie, či sadra nepredstavujú prekážku pre prúdenie energie.. Pri problémoch v konkrétnom mieste prikladá liečiteľ ruky priamo tam a nechá energiu Reiki tiecť potrebný čas. Počas ošetrenie  sa môže dostaviť pocit tepla na niektorej časti tela, pocit chladu, mravenčenia či jemného tlaku.
Kompletné celotelové ošetrenie trvá približne 1 – 2 hodiny v závislosti na pacientových potrebách. Avšak v prípade iba lokálneho pôsobenia (napr zranenie), ošetrenie prebieha oveľa kratšie .

Je dôležité sa aspoň minimálne 2-3 hodiny po ošetrení nesprchovať, aby sa energia mohla absorbovať. Z tohto dôvodu je takisto veľmi dôležité prijať viac tekutín po Reiki ošetrení.

 

Upozornenie:

Reiki ošetrenie nenahradzuje návštevu lekára !

Môže Reiki pôsobiť aj na diaľku?2016-02-21T11:20:54+01:00

Áno, môže. Reiki nevyžaduje osobnú prítomnosť terapauta. Ten však musí byť naladený minimálne na druhý stupeň Reiki.

Čo je masáž pre psov a malé zvieratá, a aký je jej prínos?2016-02-21T11:20:55+01:00

Psia masáž je odvetvie masážnej terapie, ktoré podporuje zdravie Vášho psa. Je formou alternatívnej terapie , ktorá používa dotyk na zlepšenie fyzickej a emocionálnej pohody u zvierat.  Masáže môžu byť uskutočňované za účelom uvoľnenia, rehabilitácie  či športu.

Prínos masáže:

 • podporuje krvný a lymfatický obeh
 • znižuje bolesť , príp. nepríjemné pocity pri stuhnutých svaloch, zápaloch a kŕčoch
 • zlepšuje svalový tonus, pružnosť a rozsah pohybu
 • zvyšuje energiu, koncentráciu a bdelosť
 • znižuje úzkosť a stres, zmierňuje emocionálne traumy
 • pomáha zvyšovať športový výkon a vytrvalosť
 • posilňuje imunitný systém
 • pomáha pri zotavovaní po operácií či úraze
 • buduje dôveru

 

!!! Psie masáže  nenahradzujú veterinárnu zdravotnú starostlivosť. !!!

Aké sú kontraindikácie masáže?2016-02-21T11:20:55+01:00

Kedy by sa pes nemal masírovať:

 • pokiaľ má teplotu vyššiu ako 39 °C
 • otvorená rana, narušená pokožka
 • akútne zranenie
 • porucha nervovej sústavy
 • zápalové ochorenia
 • rakovina
 • plesňové ochorenia
 • akútne štádia akejkoľvek infekčnej choroby
Ako vyzerá typická masážna terapia – zvieratá?2016-02-21T11:20:55+01:00

Klasická masáž

Masáži predchádza krátky rozhovor s majiteľom o zdravotnom stave zvieraťa a zoznámenie so samotným zvieraťom.

Prvá – zoznamovacia masáž – obzvlášť v prípade , ak je to úplne prvá masáž pre Vašeho psa by mala trvať do 10 minút. Prvá celková masáž 15-30 minút v závislosti od veľkosti  Vášho miláčika.  Ak je pes zvyknutý na pravidelnú masáž, čas sa môže zvýšiť až na 45 minút. Ak sa jedná iba o masáž konkrétneho špecifického miesta  5-10 minút.

 

Dornova masáž

Pred samotnou masážou prebieha tak ako pri klasickej masáží, rozhovor s majiteľom a “posúdenie” zdravotného stavu zvieraťa.

Dornova masáž je časovo náročná a trvá cca 1 hodinu. Ošetruje sa celé telo, každý kĺb, celá chrbtica. Je dôležité , aby pes, či iné ošetrené zviera bolo po tejto masáži aspoň 3 dni v kľude a bez záťaže.

 

V prípade oboch masáži je vhodné psíka pred ošetrením vyvenčiť!

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.
Go to Top