Reiki predstavuje spôsob energetického liečebného systému, ktorý znovu objavil a vypracoval Dr. Mikao Usui. Tento veľmi jednoduchý spôsob uzdravovania, ktorý môžeme použiť kedykoľvek a kdekoľvek, je prístupný nie len pre ľudí, ale aj pre zvieratá.

Reiki môže pomôcť zvieratám v mnohých smeroch a je pre nich ideálnym spôsobom liečenia, keďže sa jedná o jemnú, nenásilnú a neinvazívnu metódu, ktorá nevyhnutne nevyžaduje fyzický kontakt. Nespôsobuje žiadny stres, nepohodlie či bolesť.

Reiki energia smeruje priamo tam, kde je to najviac potrebné pre liečenie, nezávislé na terapeutovi.  Zvieratá sami intuitívne reagujú na túto energiu a samé majú kontrolou nad liečebným procesom.

Reiki môže byť poskytované osobne alebo aj na diaľku.

Oblasti Reiki

Reiki slúži na podporu imunity, lepšie uvoľnenie a prináša pocit pokoja a spokojnosti na emocionálnej úrovni.
Pre zvieratká,ktoré sú choré, je Reiki výbornou alternatívnou liečebnou metódou  na podporu štandardnej veterinárnej liečby, či ďalších alternatívnych metód ako  homeopatia, aromaterapia, akupunktúra  atď.  Reiki môže napríklad zmierniť vedľajší efekt chemoterapie pri liečbe rakoviny,  urýchliť hojenie rán po operácii alebo iných zranení. Reiki pomáha zmierniť symptómy  respiračných ochorení (napr kašeľ).
 Seniori:  Ako ľudia, tak aj zvieratá starnú a stávajú sa krehkejšími, strácajú  zo svojich zmyslov (sluch, zrak) a  aj ich mobilita môže byť obmedzená. Reiki je veľmi dobrým spôsobom ako zmierniť symptómy a poskytnúť  upokojenie a  úľavu. Pravidelne Reiki s Vaším starnúcim miláčikom Vám pomôže pochopiť ako sa cíti  a  môže poskytnúť nezabudnuteľný a neoceniteľný vzťah   počas jesene jeho života.  Postihnuté zvieratká:  Ak je Váš miláčik postihnutý alebo trpí na chronické ochorenie, Reiki môže pomôcť zmierniť nepohodlie a trápenie, ktorým Vaše zvieratko prechádza. V niektorých prípadoch môže dokonca pomôcť  spomaliť postup ochorenia. Zvieratá sa môžu niekedy začať brániť opakovanému podávanie lieku a aj v takýchto prípadoch Reiki môže pomôcť zmierniť napätie a odmietanie liečby.  
Celá rodina – ľudia aj zvieratá  – sú rovnako zasiahnuté, keď ich zvierací člen rodiny zomiera. Reiki  je jemným ale mocným nástrojom ako poskytnúť podporu a priniesť mier celej rodine.  Ak prišiel skutočný “čas” odchodu Vášho miláčika, Reiki tomu nemôže zabrániť, ale môže  uľahčiť tento prechod. Reiki poskytne Vášmu zvieratku a Vám podporu, ktorá je  potrebná, zmierni bolesť a strach. Reiki poskytované v tomto čase  môže zlepšit kvalitu života  posledných dní zvieratka, príp. dať mu viac času, ktorý pomôže Vám aj jemu zmieriť sa odchodom.  Vďaka Reiki veľa zvierat vykazuje známky úľavy  a zlepšenie nálady. Ak však ešte nenastal “správny čas” Reiki môže pomôcť s uzdravením.