Moja cesta k Reiki

Vyštudovala som ekonomiku, ale pracovala som v IT oblasti od ukončenia vysokej školy. Aj keď obe tieto oblasti sú zaujímave a momentálne “in”, rozhodla som sa venovať viac veciam, ktoré dávajú môjmu životu väčší zmysel.

S Reiki som sa prvýkrát stretla v r. 2001 úplnou náhodou, keď som bola navštíviť svoju kamarátku v Budapešti. Zhodou okolností ona v tom čase absolvovala kurz Reiki I. Vtedy som o Reiki, či iných alternatívnych spôsoboch liečenia nič nevedela. Reiki I zasvätenie mi bolo dané ako dar od jej učiteľa. O 12 rokov neskôr som sa rozhodla prejsť na vyšší stupeň, avšak môj maďarský učiteľ v priebehu rokov zomrel, a keďže som nevedela nájsť nikoho z jeho žiakov, tak som sa obrátila na Asociáciu Reiki na Slovensku a požiadala ich o informácie, ako postupovať pri prechode na iný stupeň u iného Majstra.  Tak som sa postupne dostala k Reiki III a dúfajme, že v blízkej budúcnosti aj ku Karuna Reiki.

Ďalším dôležitým medzníkom  pre mňa bolo zistenie, že Reiki je veľmi efektívnym a jemným spôsobom ako pomôcť zvieratám. Absolvovala som Animal Reiki Workshop: Core Curriculum s Kathleen Prasad, zakladateľkou a riaditeľkou AnimalReiki Source a prezidentka Shelter Animal Reiki Association (nezisková organizácia podporujúca Reiki liečbu a tréning v útulkoch po celom svete).