Psia masáž je odvetvie masážnej terapie, ktoré podporuje zdravie Vášho psa. Je formou alternatívnej terapie , ktorá používa dotyk na zlepšenie fyzickej a emocionálnej pohody u zvierat.  Masáže môžu byť uskutočňované za účelom uvoľnenia, rehabilitácie  či športu.

Klasická masáž  

Masážne techniky bezpečným spôsobom ovplyvňujú celé telo tým, že zlepšujú stav obehového, svalového i nervového systému a ich vzájomne prepojené funkcie. Masáž psíka ukľudni pokiaľ je rozrušení alebo mu dodá silu a flexibilitu , pokiaľ je unavený.  Masáž nám v podstate pomáhá naštartovať prirodzenú schopnosť tela uzdravovať samo seba.

  • Relaxačná masáž
  • je možné prevádzať kedykoľvek.  Jej podstatou je zviera ukľudniť a rýchlo a efektívne uvoľniť stres.  Táto masáž je vhodná pri počiatočnom kontaktne so zvieraťom.  Pri tejto masáži sa vyvíja iba veľmi ľahký tlak a udržuje sa plynulý rytmus.

  • Udržiavacia masáž
  • cieľom tejto masáže je udržiavať svalové a kostrové štruktúry v dobrej kondícii, podporiť obeh telových tekutín a vyplaviť toxíny.

  • Regeneračná masáž
  • tento druh masáže podporuje lymfatický systém a urýchľuje ozdravný proces. Tento druh masáži sa používa hlavne po záťaži.

  • Zahrievacia masáž
  • táto masáž slúži k rychlému stimulovanu krvného obehu a nabudí psa k výkonu. Nie je ale náhradou zahrievacieho cvičenia.

  • Zkľudňujúca masáž
  • cieľom tejto masáže je okamžite po fyzickej záťaži uvoľniť svaly a rozprúdiť krvný obeh a tým predísť ztuhnutiu svalov.

Dornova masáž 

Dornova metóda  nie je Chiropraxia!   Je to veľmi jemná celostná metóda používaná pri poruchách pohybového aparátu zvierat. Túto metódu je možné použiť hlavne ako prevenciu, obzvlášť pre zvieratá v pracovnom či športovom zaťažení.  Brány energie, kĺby a stavce môžu byť pomocou tejto metódy bezpečne a na milimeter presne uvedené do správnej polohy.

Robí sa to dynamicky, za aktívnej účasťou svalovej sústavy zvieraťa , prirodzeným, voľným pohybom zvieraťa. Napríklad pri napravovaní nesprávnych polôh stavcov s týmto pohybom obchádza svalová ochrana a jemným tlakom tak môže byť stavec opäť napravený do správnej polohy bez nežiadajúcich vedľajších účinkov.

Dornova masáž je časovo náročná a trvá cca 1 hodinu. Ošetruje sa celé telo, každý kĺb, celá chrbtica. Je dôležité , aby pes, či iné ošetrené zviera bolo po tejto masáži aspoň 3 dni v kľude a bez záťaže.

 

 

!!! Psie masáže  nenahradzujú veterinárnu zdravotnú starostlivosť. Naopak, VŽDY je potrebná konzultácia s veterinárom, obzvlášť v prípade Dornovej masáže !!! [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]